Jasiołka Jaśliska   Błękitni Jasienica Rosielna

2018-09-16, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

WAŻNA WYGRANA

W ramach piątej kolejki B klasy udaliśmy się do Jaślisk, by powalczyć o trzy punkty. Mecz zapowiadał się bardzo interesująco, gdyż grały dwie drużyny z czuba tabeli. Spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 2 do 0. Bramki dla Błękitnych strzelili: Jarosław Fic oraz Mirosław Kłapkowski

Mecz początkowo był wyrównany, jednak z minuty na minutę nasz zespół zaczął przejmować inicjatywę. Próbowaliśmy cierpliwie stworzyć sobie dogodną sytuację. Ta najlepsza przyszła około 25 minuty. Piotrek wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez bramkarza. Sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Zbyszek, oddał strzał, jednak bramkarz gospodarzy wyczuł jego intencję i sparował piłkę poza bramkę. Swoje sytuacje mieli również Maciek Kwolek i Marcin Fic, jednak nie zdołali umieścić piłki w siatce.  Gospodarze wyprowadzali groźne kontry. W jednej z nich uratował nas Sławek, który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z napastnikiem. Pod koniec pierwszej połowy Jasiołka była bliska objęcia prowadzenia, jednak po strzale jednego z zawodników piłka wylądowała na poprzeczce. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nasz zespół miał lekką przewagę, jednak gra toczyła się głównie w środku boiska. W 68 minucie Zbyszek przejął piłkę, przebiegł pół boiska zostawiając za sobą kilku rywali. Pod polem karnym wystawił piłkę Jarkowi, który w zamieszaniu wpakował piłkę do bramki. W 83 minucie mamy już 2-0. Bardzo podobna sytuacja jak przy pierwszej bramce. Zbyszek tym razem podał do Mirka, który z dużym spokojem umieścił piłkę w siatce, oddając strzał po długim słupku. Gospodarze w drugiej połowie praktycznie nie zagrozili naszej bramce, choć próbowali jak mogli. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Przywozimy do Jasienicy bardzo cenne punkty. Dzięki wygranej wskakujemy na drugą pozycję w ligowej tabeli. Oby nas zespół podtrzymał świetną formę i za tydzień zdobył kolejne trzy oczka. Naszym rywalem będzie Beskid Równe. Mecz zaplanowany jest na godzinę 12:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspierania naszego zespołu.

Mecz z Jaśliskami rozgrywany był pod hasłem: "Razem zagrajmy dla Milenki". Podczas meczu zbierane były pieniądze na leczenie 3-miesięcznej Milenki, u której zdiagnozowano chorobę Albersa-Schonberga (Osteopetrozę). Dziewczynka pilnie potrzebuje specjalistycznej diagnostyki. Dzięki uprzejmości licznie zgromadzonych kibiców udało się zebrać ponad 6500 złotych. Nasz klub i piłkarze również przyłączyli się do tego szczytnego celu przekazując datki na ręce rodziców. Wszystkim osobom, które udzieliły wsparcia z całego serca dziękujemy.

herb Błękitni Jasienica Rosielna Informacje o kadrze Błękitni Jasienica Rosielna