Błękitni Jasienica Rosielna   Rotar Węglówka

2018-04-22, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

WYGRANA!

W ramach 14 kolejki krośnieńskiej B klasy podejmowaliśmy na własnym obiekcie Rotar Węglówka. W rundzie jesiennej ulegliśmy 3-2 tracąc punkty w ostatnich minutach spotkania. Jest to rywal, z którym bezpośrednio rywalizujemy o awans do A klasy, dlatego było to bardzo ważne spotkanie. Tym razem spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść naszego zespołu. Bramki dla Błękitnych strzelali: 2x Kamil Jantosz oraz jego brat Sławek.

Początek spotkania to głównie gra w środku pola z lekką przewagą naszego zespołu. W 10 minucie niestety straciliśmy bramkę po błędzie w linii obronnej.  Nasz zespół jednak nie podłamał się i próbował strzelić bramkę wyrównującą. Udało się to około 25 minuty. Kamil odegrał piłkę do swojego brata Sławka, który stanął oko w oko z bramkarzem i strzałem po ziemi nie dał szans rywalowi.  Nasz zespół poszedł za ciosem i stwarzał coraz większe zagrożenie. Groźne strzały zza pola karnego oddali Kuba i Kamil, jednak bramkarz gości był dobrze ustawiony i zdążył sparować te strzały na rzut rożny. Kamil miał swoją drugą okazję na zdobycie bramki. Oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego, jednak piłka odbiła się od słupka. Ten strzał próbował dobić Dawid, jednak piłka wylądowała tylko na bocznej siatce. Goście również mieli dogodną sytuację do zmiany rezultatu. Po jednej z kontr piłkę na 6-7 metrze dostał napastnik Węglówki, który strzałem głową próbował pokonać Sławka. Na nasze szczęście źle skierował piłkę i ta ominęła bramkę. Pierwsza połowa na remis, jednak sumując wypracowane sytuacje to nasz zespół stworzył ich więcej. W tym dniu bramkarz gości spisywał się świetnie.

Na pierwsze piętnaście minut drugiej połowy wydaje się, że nasz zespół nie wyszedł. Totalny chaos zapanował w naszych szeregach - beznadziejne straty, niedokładne podania – to wszystko spowodowało, że pod naszą bramką zaczęło się kotłować. Ratował nas brak skuteczności rywali oraz Sławek, który co chwilę wyłapywał kolejne piłki. W jednej z sytuacji nasz zespół uratował Antek, który wybił piłkę napastnikowi, gdy ten minął już naszego golkipera. W 60 minucie nastąpiły zmiany, które rozruszały naszą grę. Chwile później po składnej akcji braci Jantosz, Kamil strzelał na bramkę, jednak lot piłki ręką zatrzymał jeden z obrońców. Sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Kamil i umieścił piłkę w siatce. Wynik 2-1. Nasz zespół wrócił z dalekiej podróży. Niespełna kilka minut później Kamil ponownie pakuje piłkę do siatki, tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego. Całkowicie zmieniło to obraz meczu, nasz zespół poczuł się pewnie i co chwila tworzyliśmy groźne sytuacje pod bramką rywala. Jednak do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Wygrywamy bardzo ważne spotkanie. Przez większość czasu gra naszego zespołu mogła się podobać, nie licząc początku drugiej połowy, który pozostawiał wiele do życzenia. Na nasze szczęście trzy punkty zostają w Jasienicy i odnosimy trzecie zwycięstwo w tej rundzie. Plan podstawowy zrealizowany, teraz musimy utrzymać formę na najbliższe dni, gdyż w przeciągu tygodnia rozegramy aż trzy mecze, kolejno Koniczynka Krosno (29 kwiecień), Głowienka (3 maj) i Lubatowa (6 maj). Ten tydzień zweryfikuje nasze szanse na dalsze liczenie się w stawce drużyn do awansu. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze i do wspierania naszego zespołu.

herb Błękitni Jasienica Rosielna Informacje o kadrze Błękitni Jasienica Rosielna