Orzeł Pustyny   Błękitni Jasienica Rosielna

2018-04-15, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

OBY TAK DALEJ

W dzisiejszą niedzielę udaliśmy się do Pustyn, by powalczyć o kolejne trzy punkty. Ten cel naszej drużynie udało się zrealizować. Wygraliśmy spotkanie 5:2, bramki dla naszego zespołu strzelili: 2x Kamil Jantosz, Szymon Fiejdasz, Kuba Chęć oraz Łukasz Antoniewicz.

Mecz zaczynamy bardzo dobrze, bo już w 5 minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie. Okazję na strzelenie bramki miał Kamil, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Oddał strzał, którego lot zmienił interweniujący bramkarz i ostatecznie piłka wylądowała na słupku bramki. Chwilę później stworzyliśmy sobie kolejną 100 % sytuacje. Kamil wystawił piłkę na szósty metr do Piotrka, który miał przed sobą tylko bramkarza, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później dochodzi do kontrowersyjnej sytuacji. Piotrek mija bramkarza, a ten łapie go za nogę. Każdy czekał na gwizdek, nawet piłkarze gospodarzy byli przekonani, że powinien być rzut karny. Jednak sędzia nie zdecydował się zagwizdać, czym bardzo podniósł atmosferę na boisku i na trybunach. W pierwszy 15 minutach praktycznie powinno być po meczu, lecz nasza skuteczność zawiodła. Później mecz się wyrównał. Gospodarze próbowali swoich sił długimi piłkami i ze stałych fragmentów gry. Właśnie po jednym z rzutów rożnych wyszli na prowadzenie. Nasz zespół podrażniony rzucił się do odrabiania strat. Bramkę tuż przed przerwą zdobył Szymek Fiejdasz, który oddał strzał za pola karnego. Bramkarz próbował jeszcze interweniować, jednak po jego palcach piłka wpada do siatki. Do przerwy wynik 1:1.

Druga połowa zaczyna się dla nas idealnie. Już w pierwszej akcji wychodzimy na prowadzenie za sprawą Kuby Chęcia. Dopadł do odbitej przez obronę piłki, strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w siatce. Kilka minut później w polu karnym ponownie został sfaulowany Piotrek, jednak w tej sytuacji sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kamil Jantosz i zamienił jedenastkę na bramkę. Nasz zespół tworzył sobie cały czas sytuację do podwyższenia wyniku spotkania. Kolejną dla naszego zespołu bramkę zdobył Łukasz Antoniewicz. Oddał atomowy strzał tuż pod poprzeczkę i nie dał tym sposobem żadnych szans bramkarzowi. Wyniki 4-1. Orzeł również próbował zmieniać rezultat meczu, jednak większość akcji kończyła się na naszej linii obrony. Udało im się to dopiero w 81 minucie. Po zamieszaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi jednego z naszych rywali. Ten fenomenalnym strzałem w samo okienko bramki nie dał szans naszemu bramkarzowi. Jednak to było wszystko na co było stać w tym meczu Pustyny. Nasz zespół odpowiedział na to trafienie jeszcze jedną bramką autorstwa Kamila Jantosza, który ustalił ostatecznie wynik spotkania na 5-2.

Wywozimy kolejne ważne trzy punkty z terenu rywala. Stworzyliśmy sobie znacznie więcej sytuacji do strzelenia bramek niż nasz rywal i w pełni zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. Za tydzień zmierzymy się na naszym stadionie z Rotarem Węglówka, która plasuje się tuż za nami w ligowej tabeli. Także będzie to ważne spotkanie dla obu zespołów. Wszystkich sympatyków naszego zespołu i nie tylko zapraszamy na to spotkanie na godzinę 13:00 na stadion w Jasienicy Rosielnej.

herb Błękitni Jasienica Rosielna Informacje o kadrze Błękitni Jasienica Rosielna