Podsumowanie X kolejki i zapowiedź XI kolejki

• autor: BJR, 2018-10-26 18:59

PODSUMOWANIE X KOLEJKI

LKS Rotar Węglówka 2–5 Błękitni Jasienica Rosielna

Robert Nowak (5’), Wojciech Żukowski (87’) – Marcin Szwerc (35’) Szymon Fiejdasz (50’) Bartłomiej Tomoń (52’) Marcin Fic (82’), Dawid Chęć (89’)

Nasz zespół pomimo problemów na początku meczu zdołał odnieść wygraną. Rotar kontynuuje niechlubną serię meczy bez zwycięstwa. W ciągu ostatnich 7 spotkań zdołali zdobyć tylko 1 punkt.

Tornado Wrocanka 0–8 Nafciarz Bóbrka

Paweł Jabłecki (35’, 47’, 62’, 72’), Mariusz Krakoś(44’), Marcin Wulw(31’), Robert Wulw(55’), Konrad Niziołek(84’)

Nafciarz bardzo pewnie pokonuje Wrocankę. Kunsztem strzeleckim popisał się Paweł Jabłecki, który zdobył aż cztery bramki w tym meczu. Bóbrka w przeciwieństwie do Rotaru Węglówka pewnie dopisuje do listy kolejne spotkanie bez porażki. W sześciu spotkaniach stracili tylko 2 punkty i dzięki temu znacznie zbliżyli się do drużyn z przodu tabeli.

Piastovia Miejsce Piastowe 3–1 Koniczynka Krosno

Karol Szmyd (37’, 54’), Piotr Farion (68’) – Piotr Wilusz (86’)

Piastovia z drugim zwycięstwem w rundzie. Dzięki bramkom Karola Szmyda i Piotra Fariona odnieśli zwycięstwo nad Koniczynką Krosno. Drużynę gości było stać tylko na honorowe trafienie w 86 minucie za sprawą Piotra Wilusza.

Huragan Jasionka 0–1 LKS Głowienka

Adam Florczak (52’)

Hit kolejki zakończył się wygraną gości. Dzięki bramce z rzutu wolnego Adama Florczaka w 52 minucie Głowienka zdołała zdobyć komplet punktów na terenie lidera. Dzięki temu trafieniu świetna seria meczy bez porażki Huraganu została przerwana. Warto dodać, że ostatni mecz przed serią przegrali właśnie z drużyną z Głowienki.

LKS Lubatowa  7–0 Beskid Równe

Szymon Szwast (22’, 86’), Grzegorz Zygmunt (41’, 43’) Dawid Kuliga(52’, 80’), Krzysztof Zygmunt (84’)

Gracze z Lubatowej zdeklasowali swoich rywali umieszczając piłkę w siatce aż siedmiokrotnie. Po dwie bramki w meczu zdobyli: Szymon Szwast, Dawid Kuliga i Grzegorz Zygmunt. Ten ostatni dzięki tym trafieniom przegonił w klasyfikacji króla strzelców Jakuba Kotłowskiego z Huraganu Jasionka i jest samodzielnym liderem strzelców naszej grupy w B klasie.

Orzeł Pustyny 0–1 Jasiołka Jaśliska

Rafał Madej (45’)

Jasiołka skromnie pokonała na wyjeździe zespół z Pustyn. Mecz był pełen emocji, nie brakowało sytuacji do zmiany rezultatu, jednak zaszwankowała skuteczność po obu stronach. Ostatecznie z trzech punktów cieszą się goście.

W tabeli nic się nie zmieniło. Huragan stracił punkty, jednak miał przewagę 7 oczek, co pozwoliło mu bezpiecznie pozostać na fotelu lidera. Wszystkie 4 drużyny a w zasadzie już 5 zniwelowały stratę o trzy punkty.

Szczegółową tabelę (z przedstawionymi bilansami bramek) można zobaczyć klikając w zakładkę Tabela w menu zakładek strony.

W zakładce Strzelcy przedstawiony został aktualny ranking strzelców. Strzelcy bramek oraz opis spotkań zaczerpnięte są ze stron, fanpage’ów klubowych drużyn oraz z laczynaspilka.pl. Za wszystkie nieścisłości przepraszamy

ZAPOWIEDZ OSTATNIEJ KOLEJKI W RUNDZIE JESIENNEJ

Błękitni Jasienica Rosielna[2] – Tornado Wrocanka [12] (godz.: 11:00) sędziują: Kochanik, Trybus, Latkiewicz

Przed naszym zespołem ostatnie spotkanie w tej rundzie. Naszym rywalem będzie ostatni zespół w dotychczasowej tabeli: Tornado Wrocanka. Nasz rywal do tej pory radzi sobie bardzo kiepsko, o czym świadczy zajmowane miejsce w tabeli. Wrocanka zdołała wygrać tylko jedno spotkanie z Beskidem Równe. W ubiegłym sezonie w bezpośrednim starciu dwukrotnie zwyciężyliśmy: 0-8 na boisku rywala oraz 9-1 na naszym obiekcie. W tym sezonie nie może być inaczej. To spotkanie również trzeba wygrać tak pewnie jak miało to miejsce sezon wcześniej. Innego scenariusza nawet nie bierzemy pod uwagę. Nie mniej jednak, liczą się trzy punkty w tym spotkaniu. Wszystkich kibiców zapraszamy na to ostatnie spotkanie przez przerwą zimową. Mecz zaplanowany jest na godzinę 11:00.

Pozostałe spotkania:

Jasiołka Jaśliska [5] – Rotar Węglówka [9](godz.: 11:00) sędziują: Grześkow, Wojnarowski, Agustyn

Beskid Równe [11] – Orzeł Pustyny [7] (godz.: 14:00) sędziują: Fic, Szelc, Jachym

LKS Głowienka [3] – LKS Lubatowa [4] (godz.: 14:30) sędziują: Smerecki, Smoleń, Pikuła

Koniczynka Krosno [8] – Huragan Jasionka [1] (godz.: 14:30) sędziują: Pękala, Samborowski, Guzik

Nafciarz Bóbrka [6] – Piastovia Miejsce Piastowe [10] (godz.: 11:00) sędziują: Lutecki, Domaradzki, Pilszak

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem będzie spotkanie pomiędzy LKS Głowienka i LKS Lubatowa. Obie ekipy prezentują się bardzo dobrze i w końcówce tej rundy przyjdzie im się zmierzyć przeciwko sobie. Jednoznacznego faworyta ciężko wskazać, najlepszym wynikiem dla naszego zespołu były remis. Ale o tym przekonamy się dopiero w niedzielę.

Jasiołka Jaśliska, Nafciarz Bóbrka oraz Huragan Jasionka powinny sobie poradzić bez problemu ze swoimi przeciwnikami. W meczu pomiędzy Beskiedem a Orłem może się wydarzyć wiele, ale mimo wszystko wydaje się, że więcej atutów ma drużyna z Pustyn.