• LZS ROTAR Węglówka - Błękitni Jasienica Rosielna 2:5

Podsumowanie I kolejki i zapowiedź II kolejki

• autor: BJR, 2018-08-25 12:15

Podsumowanie I kolejki

Po trzech miesiącach przerwy ruszyły rozgrywki B klasy w sezonie 2018/2019. Nasz zespół ponownie został przydzielony do grupy IV. Tym razem w skład grupy wchodzi 12 zespołów, o jeden więcej niż sezon wcześniej. Pierwszą kolejkę zaplanowaną na 19 sierpnia wszystkie zespoły mają już za sobą. Oto komplet wyników:

Tornado Wrocanka 0–4 LKS Rotar Węglówka

Dominik Blecharz (19'), Bartłomiej Petyniak (25'), Wojciech Żukowski (70'), Robert Nowak (85')

Zespół z Węglówki przyjechał do Wrocanki po trzy punkty, dwie bramki w ciągu 6 minut w pierwszej połowie dały mentalny spokój i lekko uspokoiły spotkanie. Po przerwie Rotar dołożył jeszcze dwie bramki. Do zespołu z Węglówki wrócił z Iwonki Iwonicz Bartłomiej Petyniak, czołowy strzelec z poprzednich sezonów. W tym spotkaniu zdobył jedną bramkę, będzie to prawdopodobnie kluczowe wzmocnienie Węglówki.

Piastovia Miejsce Piastowe 0–10 Błękitni Jasienica Rosielna

3x Piotr Wojtowicz (47', 56' 70'), Marcin Dobosz (11'), Zbigniew Misky (44'), Szymon Fiejdasz 54', Bartek Tomoń (65'), Piotr Płonka (75'), Marcin Fic (86'), samobój (90')

Drużyna seniorów Piastovii po 7 latach wróciła na boiska i zapewne nie tak sobie wyobrażała pierwszy mecz. Nasz zespół był zdecydowanie lepszy i zdołał strzelić aż 10 bramek. W przeciągu kilku lat jest to najwyższa odniesiona wygrana naszego zespołu.

Huragan Jasionka 5–0 Nafciarz Bóbrka

3x Jakub Kotłowski (50' 67',70'); Damian Kogut (75'); Sebastian Kozubal (78')

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak w drugiej połowie Nafciarz nie wyrzekł się błędów i drużyna z Jasionki bezlitośnie to wykorzystała. Trzeba dodać ze 3 z 5 bramek padło po rzutach karnych.

LKS Lubatowa 4–4 UKS Koniczynka Krosno

Adrian Borek (23'), Maciej Masłowski (53',80'), Michał Szwast (90'+2) - Krzysztof Dragan (32', 40'), Marcin Niemiec (64', 89')

Mecz mógł podobać się zgromadzonym kibicom, gdyż nie brakowało bramek i emocji. Na prowadzenie pierwsze wyszła Lubatowa, jednak Koniczynka nie była rywalom dłużna, bo w przeciągu 8 minut to oni cieszyli się z prowadzenia w meczu. Po przerwie Lubatowa wyrównała wynik spotkania i w zasadzie zrobiła to jeszcze dwa razy, ostatecznie remisując z Koniczynką Krosno. Ostatnia bramka na wagę remisu padła w doliczonym czasie gry.

Orzeł Pustyny 1–7 LKS Głowienka

Krystian Krzyżanowski (50') - Paweł Półchłopek (5',48'), Jakub Hejnar (15', 35'), Radosław Frydrych (60', 72'),  Karol Kozieradzki (84')

Drużyna Głowienki już w 5 minucie wyszła na prowadzenie, do przerwy ustrzelili jeszcze dwie bramki. Mogło się wydawać, że Orzeł powinien się otrząsnąć po pierwszej połowie, ale jedyne na co ich było stać, to na bramkę honorową. Natomiast ich rywal złapał wiatr w żagle i dołożył jeszcze cztery trafienia po przerwie. Łatwa wygrana w wykonaniu LKS Głowienka

Jasiołka Jaśliska 1–0 Beskid Równe

Damian Kurdyła (44')

Spadkowicz z A klasy skromie pokonał zespół z Równego strzelając jedyną bramkę tuż przed przerwą.

Liderem po pierwszej kolejce został nasz zespół dzięki lepszemu bilansowi bramek. Szczegółowa tabela dostępna jest po prawej stronie strony.

Strzelcy bramek oraz opis spotkań zaciągnięte są ze stron, fanpage’ów klubowych drużyn oraz z laczynaspilka.pl. Za wszystkie nieścisłości przepraszamy. W późniejszym czasie na naszej stronie pojawi się również tabela strzelców bramek, by pod koniec sezonu wyłonić najlepszego strzelca naszej grupy.

Zapowiedź II kolejki

Błękitni Jasienica Rosielna - Huragan Jasionka (godz. 13:00) sędziują: Wierdak, Gruszka, Blicharczyk
Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem drugiej kolejki będzie niewątpliwie pojedynek naszego zespołu z Huraganem Jasionka. Oba zespoły w poprzednim sezonie zajęły 2 i 3 miejsce w tabeli i do dwóch kolejek przed końcem toczyły zażarcie walkę o jak najlepsza pozycję. Ostatecznie to Huraganowi udało się wywalczyć drugą pozycję, dającą możliwość gry w barażach. Tam jednak okazali się słabsi niż Górnik Grabownica. W ubiegłym sezonie padły dwa remisy 1-1 (u siebie) oraz 2-2 (na wyjeździe). Drugi mecz był decydujący o dalszych losach naszego zespołu, niestety okazaliśmy fatalną skuteczność (dwa niestrzelone rzuty karne) i ostatecznie po tym spotkaniu odpadliśmy ze stawki liczącej się do awansu. Miejmy nadzieje, że to spotkanie będzie stało na równie wysokim poziomie, z jedną różnicą, że okażemy się lepsi niż nasi rywale.

LKS Głowienka – Jasiołka Jaśliska (godz. 15:00) sędziują: Kijowski A., SMOLEŃ M., Kijowski M.

Równie ciekawym spotkaniem będzie mecz pomiędzy LKS Głowienka a spadkowiczem A klasy Jasiołką Jaśliska. Obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze, Jaśliska skromnie 1-0 z Beskidem Równe, natomiast LKS Głowienka z rozmachem aż 7-1 z Pustynami. Warto przypomnieć, że LKS Głowienka rozgrywa swoje mecze jako gospodarz na stadionie Piastovi Miejsce Piastowe. Nasz typ: REMIS

Rotar Węglówka - Beskid Równe (godz. 13:00) sędziują: Lidwin, Kubit, Pikuła

Węglówka odniosła pewne zwycięstwo w poprzedniej kolejce, natomiast Beskid minimalnie uległ Jaśliskom. Stawiamy na zacięte spotkanie na korzyść Rotaru. Nasz typ: ROTAR WĘGLÓWKA

Nafciarz Bóbrka - LKS Lubatowa (godz. 13:00) sędziują: Wojnar, Prajsnar, Łuksa D.

Goście pewnie wygrali swoje ostatnie spotkanie z Wrocanką, natomiast nafciarz zacięcie bronił się przed lepszym Huraganem. Przetrwali połowę, a potem worek z golami się rozwiązał. Nasz typ: LKS LUBATOWA

Tornado Wrocanka - Piastovia Miejsce Piastowe (godz. 13:00) sędziują: Kochanik, Kijowski, T. Trybus

|Miejsce Piastowe będzie chciało zmazać po sobie poprzedni blamaż z naszym zespołem i mają przed sobą idealnego przeciwnika by odbudować morale. Tornado Wrocanka nie spisywało się za dobrze w ostatnim sezonie. NASZ TYP: PIASTOWIA MIEJSCE PIASTOWE

Koniczynka Krosno - Orzeł Pustyny (godz. 16:30) sędziują: Majewski K., Majewski J., Kolbusz