Błękitni Jasienica Rosielna - strona nieoficjalna

Strona klubowa
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • LZS ROTAR Węglówka - Błękitni Jasienica Rosielna 2:5
 • Tornado Wrocanka - Nafciarz Bóbrka 0:8
 • Piastovia Miejsce Piastowe - UKS Koniczynka Krosno 3:1
 • Huragan Jasionka - LKS Głowienka 0:1
 • LKS Lubatowa - Beskid Równe 7:0
 • Orzeł Pustyny - Jasiołka Jaśliska 0:1
 •        

Najbliższe spotkanie

Błękitni Jasienica RosielnaTornado Wrocanka
Błękitni Jasienica Rosielna   Tornado Wrocanka
2018-10-28, 11:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 11
Jasiołka Jaśliska - LZS ROTAR Węglówka
Beskid Równe - Orzeł Pustyny
LKS Głowienka - LKS Lubatowa
UKS Koniczynka Krosno - Huragan Jasionka
Nafciarz Bóbrka - Piastovia Miejsce Piastowe
Błękitni Jasienica Rosielna - Tornado Wrocanka

Kalendarium

23

10-2018

wtorek

Trening orlik 18:00

24

10-2018

środa

25

10-2018

czwartek

26

10-2018

piątek

Trening orlik 18:00

27

10-2018

sobota

28

10-2018

niedziela

Błękitni Jasienica Rosielna - Tornado Wrocanka - 11:00

29

10-2018

pon.

Statystyki drużyny

Aktualności

Pora się obudzić, czyli podsumowanie wyników naszego zespołu

 • autor: BJR, 2016-11-18 10:20

Więcej w rozwinięciu

POBUDKA!!

Kilka słów na temat postawy naszego zespołu w rundzie jesiennej

Runda jesienna dobiegła końca, nasz zespół zmagał się różnymi problemami, zaczynając od braków kadrowych, kończąc na fatalnym stanie naszego boiska. Rozegraliśmy 13 spotkań ligowych, 9 razy musieliśmy udać się na teren rywala, a jedynie 4 razy mogliśmy występować w roli gospodarza. Z powodu warunków atmosferycznych i warunków technicznych naszego boiska nie zdołaliśmy rozegrać dwóch zaplanowanych kolejek (z Sieniawą i Rymanowem).

Bilans naszej drużyny jest następujący: zdobyliśmy tylko 10 punktów (3-1-9)

-wygrana z Orłem Bażanówka 2 - 0

-remis ze Płomieniem Zmiennica 1-1

-wygrana z Haczowem 3-0

- wygrana z Lotaniarzem Bezmiechowa 0-3

Niestety aż 9-krotnie musieliśmy schodzić z boiska, jako przegrani. 

Początek rozgrywek nie zapowiadał powtórki scenariusza z poprzedniego sezonu. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy tylko dostarczać punkty innym zespołom. Mecz z beniaminkiem z Czarnej rozpoczął nasze zmagania w sezonie 2016/2017. Niestety musieliśmy wracać do domu bez punktów, choć z przebiegu meczu wynik mógł być całkowicie inny. W drugiej kolejce podejmowaliśmy na własnym stadionie Orła Bażanówkę. Mecz był bardzo udany dla naszego zespołu. Zagraliśmy pewnie w obronie, a w formacji ofensywy udało nam się zdobyć dwie bramki. Pierwsze 3 punkty dla naszego zespołu. Później przyszedł mecz ze Zmiennicą, która w ubiegłym sezonie odnosiła zwycięstwo za zwycięstwem, choć z nami wtedy jedynie zremisowała, a mogła nawet ten mecz przegrać. Po ciężkich bojach wywozimy z ciężkiego terenu 1 punkt. Nic nie zapowiadało, że każdy kolejny mecz będzie nam przychodzić z tak wielkim trudem. Bezbarwny mecz w naszym wykonaniu z Pakoszówką przegrywamy po 2 bramkach z kontry. Później mecz z Iskrzynią i niestety kolejna porażka. W 6 kolejce był już dla nas „mecz za 6 punktów” z Cisami, które podobnie jak my zajmowały ostatnie lokaty. Każdy wiedział jak ważny to jest mecz. Niestety na mecz jedziemy w jedenastu, bez możliwości jakiejkolwiek zmiany. Mecz przegrywamy nieszczęśliwie różnicą jednego oczka, choć sytuacji do strzelenia bramki mieliśmy dużo. Po porażce w Jabłonicy przyszły kolejne derby powiatu, tym razem z Haczovią. Jak na meczu z Cisami było nas jedenastu to z Haczowem trener miał pełen skład do dyspozycji. Efektem była pewna wygrana. Kolejno przegraliśmy 3 mecze z rzędu, odpowiednio z Zarysznem, Bukowskiem i Ustrzykami Dolnymi. Mecz z Ustrzykami był jednym z gorszych w naszym wykonaniu, gospodarze do przerwy wygrywali już pięcioma bramkami i nic nas nie tłumaczy z tego spotkania. Musieliśmy zapomnieć o tym meczu i wziąć się w garść. Tak dokładnie się stało. Mecz jedenastej kolejki z Sieniawa został odwołany z powodu złego staniu boiska. Przyszła kolej na mecz z Bezmiechową, wygraliśmy 3 do 0, mogąc strzelić znacznie więcej bramek. Nie ma to znaczenia, liczyły się 3 punkty przywiezione do Jasienicy. Do końca rundy zostały 3 kolejki, choć tylko dwie z nich się odbyły. Drużyny z Bieszczad, Sanovia i Tarnawa odsyłają nas z kwitkiem i nasz sezon kończy się z dorobkiem 10 punktów. Ostatnia kolejka nie została rozegrana z powodu złych warunków atmosferycznych.

Wyniki mówią same za siebie, jeśli nic nie zmieni się w naszych szeregach i nie zaczniemy punktować na wiosnę to pożegnamy się z A klasą. Niestety z każdym rokiem pojawia się ten sam scenariusz. Ostatnio udało nam się utrzymać ligowy byt, ale czy w tym tak będzie, miejmy nadzieje, że tak. Każdy stara się jak może, daje z siebie wszystko jednak problem nie tkwi w jednostkach. Naszym największym problemem jest brak wiary w zwycięstwo, tracąc jedną bramkę, spada u nas determinacja i mecz praktycznie jest przegrany. Udały nam się dobre mecze z Haczowem i Lotniarzem. Były to mecze pełne zaangażowania, walki o każdą piłkę i ducha w zespole. Jednak to tylko dwa takie mecze w przeciągu całej rundy. To stanowczo za mało, jeśli chcemy myśleć o utrzymaniu. Jedynym pocieszeniem będzie fakt, że na wiosnę większość meczy rozegramy na własnym stadionie i oby nasza drużyna punktowała jak najwięcej. Będzie to aż 11 spotkań z 17 możliwych, wliczając mecze nierozegrane w tej rundzie. Pora się obudzić i wziąć za siebie. Potrzebujemy impulsu do walki i oby coś lub ktoś był tym impulsem. Musimy solidnie przepracować okres przygotowawczy i wyjść na następną rundę nastawieni na walkę o każdy punkt. Gorzej już nie może być, może być tylko lepiej. Wiadomo, że wszystko zależy od tego ilu piłkarzy będzie miał trener do dyspozycji, po ubiegłym sezonie z naszych szeregów odeszło aż 5 podstawowych zawodników z powodów prywatnych czy zdrowotnych. Miejmy nadzieje, że w tej rundzie to się nie wydarzy, gdyż większość naszych zawodników to chłopaki w wieku 20-24 lata, którzy jeszcze studiują i chcą kopać w piłkę. Nie od dziś wiadomo, że brakuje nam lidera w środku boiska. W poprzednim sezonie był nim Łukasz Gurgacz, jednak doznał on kontuzji, która wykluczyła go z gry na wiele miesięcy. W tym sezonie wspomógł nas w meczu z Jabłonicą i Haczowem, jednak była to gra na dużym ryzyku, za co mu dziękujemy. Trener próbuje znaleźć następcę, który poprowadzi nas zespół do wygranej. Takim zawodnikiem mógł być Zbyszek Misky, jednak studiuje on w Krakowie i nie może być na każdym meczu. Miejmy nadzieję, że w tym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej trener znajdzie taką osobę. Czas pokaże.

Bramki dla naszego zespołu strzelali:

Marcin Dobosz-3

Kamil Jantosz- 2

Zbigniew Misky-2

Bogusław Pająk-2

Dawid Walczak-2

Jarosław Fic- 2

Artur Mateja-1

Piotr Szyndlar-1

Jakub Chęć-1

Dawid Chęć-1

Inne statystyki dostępne są po lewej stronie naszej witryny, bądź w zakładce Seniorzy – Statystyki drużyny.

Kilka słów o naszych drużynach młodzieżowych

Nasi juniorzy starsi radzą sobie rewelacyjnie w klasie Okręgowej. Zajmują drugie miejsce z dorobkiem 23 punktów. Do lidera Dukli tracą sześć punktów, natomiast nad drużyną z Skołyszyna mają przewagę 2 punktów. Oby utrzymali taką formę do końca następnej rundy i zajęli jak najlepsze miejsce.

Natomiast nasi juniorzy młodsi radzą sobie równie dobrze. Zajmują 6 pozycję w tabeli i zdołali zgromadzić 17 punktów. Strata do lidera wydaje się zbyt duża, jednak do drugiej pozycji w tabeli dzieli ich tylko 6 punktów. Także czeka ich dużo walki i życzymy osiągnięcia jak najwyższej lokaty.

Na naszej stronie prowadzone są również rozgrywali juniorów, ich aktualny skład, wyniki i tabele znajdują się w zakładkach Juniorzy starsi oraz Juniorzy młodsi. Zapraszamy do śledzenia wyników również naszych młodszych kolegów.

MIEJMY NADZIEJĘ DLA KAŻDEGO Z NASZYCH ZESPOŁÓW RUNDA WIOSENNA BĘDZIE UDANA

BŁĘKITNI !!!


 • Komentarzy [14]
 • czytano: [533]
 

autor: ~kibic 2016-11-18 19:01:01

avatar Lider srodka pola: Michal Rogoz , lukasz gurgacz


autor: ~BJR 2016-11-18 19:23:12

avatar Michał aktualnie kopie w piłkę w Iskrzyni, natomiast Łukasz boryka się z problemami zdrowotnymi, także nie możemy na nich liczyć niestety.


autor: ~z grupy I 2016-11-19 12:45:26

avatar powiedzcie mi coś czegoś nie rozumiem - juniorzy zajmują drugie miejsce w okręgówce, wiceliderem strzelców klasy O jest Tomoń, który nie gra w seniorach, nie wierzę, że nie macie zdolnych juniorów, bo ich wyniki mówią same za siebie, tylko na nich postawić!


autor: ~anonim 2016-11-19 12:49:56

avatar To jest kwestia mentalna, juniorzy "boją" sie grać w seniorach. Wolą być gwiazdami w swojej lidze niż częścią składu seniorów, po prostu brak im jaj i charakteru


autor: ~gap 2016-11-19 21:34:27

avatar Panowie spokojnie, potrenować spokojnie przez okres zimowy bez zbędnego ciśnienia, co będzie to będzie, kto będzie chciał to i na B klase przyjdzie, a co do juniorów to fakt można by odważniej na nich stawiać


autor: ~ung 2016-11-20 14:20:34

avatar po prostu brak im jaj i charakteru - czy ja wiem czy im brak jaj ? brak charakteru ? ktoś kto nie ogląda ich meczy to niech sie nie wypowiada, mało która drużyna młodzieżowa po porażce 0:6 i po 3 meczach zajmująca ostatnią lokate potrafi sie podniesc i na runde jesienną zając 2 miejsce. Jak junior debiutuje to nie można od niego wymagać nie wiadomo jakiej gry jak np: Antek.. na wiosne zrobic pare sparingów w kilku wystawić skład juniorski i wtedy decydować kto sie nadaje a kto nie..


autor: ~BJR 2016-11-20 14:56:32

avatar Racja, tu nie chodzi o brak jaj i charakteru, bo oni to mają. Problem tkwi w mentalności seniorów, którzy chyba zapomnieli jak to było jak wchodzili do składu. Niestety pewne jednostki więcej gadają i narzekają na boisku niż skupiają się na walce o piłkę. Idealnym przykładem był ostatni mecz z Tarnawą. Ten kto był to wie co się działo w pierwszej połowie. Nie oczekujcie od juniorów cudów, jak będą chcieli Was wspomóc to to zrobią, narazie ich tylko zniechęcacie do gry swoim gadaniem. Przestańcie gadać, narzekać to zmienią się problemy.


autor: ~qwerty 2016-11-20 15:38:51

avatar O wejściu do drużyny nie ma co mówić bo łatwiejszego mieć nie mogą, średnia zespołu to 24 lata czyli bardzo młody zespół, można przytoczyć sparing z brzozowem gdzie w wyjściowej jedenastce najstarszy chłopak miał 23 lata ale teraz takie czasy że jak powie się młody to się obrażają. Co do jednostek "gadających" to jest kwestia trenera je okiełznać.


autor: ~ung 2016-11-20 16:50:35

avatar Jak Bartek grał w w seniorach było młody młody młody .. złapał jeden słaby dzien odrazu na niego narzekali. Co do " gadajacych" posadzić na ławie bo trener co mecz im to mówi żeby przestali i nic z tego. Gdy ktoś zepsuje akcje , źle poda czy cokolwiek "gadający" odrazu sie wydziera , a gdy on dostanie idealną piłke sam na sam albo sam zepsuje akcje to jest cisza wtedy nawet nie przeprosi


autor: ~ung 2016-11-20 16:59:28

avatar Rogoz wypożyczony jest na cały sezon ?


autor: ~~tak~ 2016-11-20 22:16:55

avatar Tak, na cały sezon poszedł podobno, choć było gadane, że ma iść na rundę. Ale jak zwykle działacze się spisali.


autor: ~Ja 2016-11-21 10:11:33

avatar Mam trochę inne spojrzenie na problem. Słabość drużyny tkwi nie w umiejętnościach, ale w zaangażowaniu i podejściu do gry zawodników. W takiej lidze w wielu drużynach grają chłopaki 16-17 to letni i jest to normalne. Za skład i atmosferę w drużynie odpowiada trener.Uznając zasługi obecnego trenera trzeba stwierdzić że trochę się zużył i to wykorzystują zawodnicy. On to wie, ale niewiele może zrobić. By uchronić drużynę przed spadkiem, na 1-2 rundy niezbędny jest trener z charakterem i autorytetem, który spowoduje że w drużynie będą grać najlepsi seniorzy i juniorzy i będzie walka o miejsce w podstawowym składzie. Obecny trener bez strat zawodniczych nie jest tego w stanie zrobić. Podobny problem ma też LKS Haczów.


autor: ~On 2016-11-21 19:13:26

avatar Druzyne buduje sie od tylu ktorego nie ma. Wracajac do Michala gosc gra w podstawowym skladzie Iskry na swojej chyba dla niego lepszej pozycji jest waznym zawodnikiem tam walczy o awans pytanie czy wroci


autor: ~kibic 2016-11-22 12:31:38

avatar Drużynę należy wzmocnić przynajmniej 3 zawodnikami (obrona, pomoc,atak). Bez tych wzmocnień Michał czy Łukasz po kontuzji nic nie zdziałają.Nic nie chce ujmować zawodnikom którzy teraz grają, ale niestety są zdecydowanie słabsi od tych którzy grali rok czy 2 lata temu. Cięzko będzie utrzymać a klasę ponieważ zwyczajnie nie ma zawodników którzy gwarantują określony poziom. Zarzad nie robi, nie robił ani nic nie zrobi, żeby drużyne wzmocnić. Nie ma się co łudzić obecnie w Jasienicy nie ma drużyny na a klase.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

LZS ROTAR WęglówkaBłękitni Jasienica Rosielna
LZS ROTAR Węglówka 2:5 Błękitni Jasienica Rosielna
2018-10-21, 11:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 10
LZS ROTAR Węglówka 2:5 Błękitni Jasienica Rosielna
Tornado Wrocanka 0:8 Nafciarz Bóbrka
Piastovia Miejsce Piastowe 3:1 UKS Koniczynka Krosno
Huragan Jasionka 0:1 LKS Głowienka
LKS Lubatowa 7:0 Beskid Równe
Orzeł Pustyny 0:1 Jasiołka Jaśliska

Klasa B4 w sieci

      

        

        

   

 

 

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 201, wczoraj: 322
ogółem: 797 774

statystyki szczegółowe

Najnowsza galeria

Błękitni Jasienica Rosielna - UKS Koniczynka Krosno fot. Izabela Kwolek
Ładowanie...